Kulináris portál

Területi Állami Speciális (Javítóintézeti) Fogyatékos Tanulók Oktatási Intézménye "Határi Speciális (Javítóintézeti) Általános Oktatási Kollégium"


Első minősítési kategóriájú pedagógus

Fokina Natalia Nikolaevna

Primorsky Krai határvidék

Pogranichny település

2012-2013 tanév

– Látogatás egy mesehősnél.

sótészta formázás

Foglalkozás típusa: új ismeretek megszerzése.

Kor: 7 év

Kilátás: Dekoratív művészet

Óra forma: sótészta formázás

Anyagok: "Gingerbread man" bemutató, sótészta, modellező táblák, szalvéták, labda, labda. Gyöngyök, szívek stb.

Eszközök : halmok, ecsetek, csészék.

Zene: mese musical "Kolobok"

Egybehangzó a témával. (farkas üvöltése; róka ugatása; medve morgása; nyúl hangjai)

Nyugodt zene is játszható a munkavégzés közben.

Cél:

- Ismertesse meg a gyerekekkel egy új típusú tevékenységet, és keltse fel érdeklődését a „Sós tésztából való modellezés” téma iránt.

- Fejleszteni a gyermekekben azt a képességet, hogy a megkezdett munkát a végére vigyék, igyekezzenek szépen és pontosan végezni.

Az óra előrehaladása:
1. Szervezeti rész

2. Új ismeretek közlése és mesehallgatás.
3.beszélgetés

4. a gyerekek gyakorlati munkája

5. Összegzés

Zene (szórakozás)

Pedagógus: Srácok, ma egy mesebeli hős jöjjön el hozzánk. Segíts kitalálni, mi a neve, melyik meséből származik?

kerek, pirospozsgás
Sétált az erdőn.
Vannak ellenségek
Ő találkozott.
(Kolobok)

Gyerekek: Mézeskalács ember!

Pedagógus: Srácok, ismeritek ezt a mesét.(Gyerekek válaszolnak) Mi ennek a mesének a neve? Hallgassuk meg újra!

(A "Kolobok" mese megszólal - egy lemez a lemezen) Srácok, nevezzük meg a mese hőseit.

1. Ki kérte a Kolobok sütését?

2..Ki sütötte Kolobokot?

3.Ki találkozott a kolobokkal. Az erdőben?

A játék: "Rendezd el helyesen az állatokat"

-Nézze meg a táblát, és mondja meg, hogy a koloboki állatok ebben a sorrendben találkoztak-e. (Gyermekek válasza)

- Állítsd a megfelelő sorrendbe az állatokat (a gyerekek a hősöket rakják sorrendbe)

(állatzene szól)

A gyerekek elnevezik az állatot. Kinek a zenéje volt

Srácok, ki a főszereplő ebben a történetben?

Gyermekek: Kolobok

Pedagógus: Mondjátok srácok, milyen alakú a konty?

Gyermekek: Kerek.

Tanár: Így van srácok.

(végezve a játék"Varázstáska"

(a tanár kör alakú tárgyakat vizsgál a gyerekekkel.)

Mi ez srácok?

Gyermekek: labda.

Pedagógus: Milyen alakú a labda, srácok?

Gyermekek: Kerek.

Tanár: Így van srácok. Nézzük meg, milyen más tárgyak néznek ki egy körnek?

Gyerekek: Labda!

Pedagógus: Minden megnevezett tárgy kerek alakú.

Ma veletek vagyunk, kontyot faragunk.

(Alcsoportos óra.)

Ehhez szükségünk lesz

A kívánságod

türelem

Fantázia

Van-e vágyad (gyerekek válasza kórusban)

Türelem – igen (a gyerekek válasza kórusban)

Van egy fantázia (gyerekek válasza kórusban)

De mielőtt elkezdenénk a szobrászatot, felmelegítjük a kezünket, hogy megkönnyítsük a szobrászatot.

(Fizikai percet tartanak)

Ujjtorna

1. Volt egyszer egy nagyapa és egy nő

A folyóparti réten.

(Ököl ökölbe ütni.)

2. És nagyon-nagyon szeretett

Tejfölös kolobokon.

(Sorítsd össze, oldd ki az öklét.)

3. Bár a nagymamának kevés az ereje,

Nagymama dagasztotta a tésztát.

(Kezet rázni.)

4. Hát a nagymama unokája

A mézeskalács ember belegurult a fogantyúkba.

(Három tenyér.)

5. Simán jött ki, simán jött ki,

Nem sós és nem édes.

(Kezeket felváltva simogatni.)

6. Nagyon kerek, nagyon ízletes,

Még az elfogyasztása is elszomorít.

(Tapsoljuk a kezünket.)

Pedagógus: Srácok, színes sótészta van az asztalotokon, puha, meleg. Fogjátok a tésztát srácok!

A tanulók önálló munkája

Mutasd meg, hogyan tudsz szobrot készíteni? (A modellezési technika bemutatása - tenyérrel, körkörös mozdulatokkal.)

Csavarjuk, csavarjuk a kört

Csavarjuk, csavarjuk a kört

Kiderült (ki srácok?)

Ko-lo-oldal! (Kórusos válaszok.)

Dolgozzunk egy kicsit egyedül, ha valakinek szüksége van a segítségemre, azonnal ott vagyok. Mindannyian nagyon jól haladtok.

Nézd, micsoda kontyunk van!

Srácok, nekünk ugyanazok a kolobokok. Hogyan fogjuk megkülönböztetni őket, összezavarni őket. Mit kell tenni?

Nézzetek egymásra, hasonlítotok egymásra? miben vagy más? (szemszín, haj, magasság, ruha)

Az új végrehajtási technika magyarázata

A kolobokokat is különböztessük meg, hogy megkülönböztessük őket egymástól.

Tudsz kolobok szemeket csinálni? (a gyerekek válaszolnak)

Miből lehet orrot csinálni? (Tésztából stb.)

Miből lehet szájat csinálni? (a gyerekek válaszolnak)

És előzárat is készíthet. Szerintetek mit lehet erre használni? .

Mit lehet még hozzáadni a kolobokokhoz?

(Készíthetsz karokat, lábakat és kalapot.)

Miből készülhetnek a kezek? (

Miből lehet lábakat készíteni?

(munka közben megszólal a Kolobok című dal)

A gyerekek kolobokokat faragnak, a tanár segít a gyerekeknek különféle eszközök kiválasztásában, amelyekkel kifejezhető a kézművesség.

Késztermékek összeállítása.

Elkészítettük hát a kolobokunkat, itt az ideje, hogy megismerjük. A gyerekek állványra teszik a kolobokjaikat.

Pedagógus: Szuperek vagytok!

Milyen szép kolobokokat kaptál sótésztából, mindegyik más. Egyértelmű, hogy sok erőfeszítést tett.

Nagyon élveztem a munkánkat. Mindannyian nagyon barátságosan és szervezetten dolgoztak ma. Volt időnk játszani és dolgozni. Nagyon szeretném, ha mindig ilyen barátságos lennél az óráinkon és mindenre lenne időd.

5 Tájékoztatás
- Válassza ki a legpontosabb munkát

-A legszokatlanabb kolobok

-A legviccesebb kolobok

- A legkisebb kolobok.

A felhasznált irodalom listája:

1 internetes forrás - zene; mese "Kolobok"

2. fizikai percek általános iskola számára

"Enlightenment" kiadó

Magyarázó jegyzet

Fokina Natalia Nikolaevna

munka megnevezése

pedagógus

Oktatási intézmény

Területi Államkincstár speciális (javító) nevelési-oktatási intézmény tanulók, fogyatékkal élő tanulók számára „Határi speciális (javító) általános műveltségi 8. típusú internátus. Határ, Határkerület, Primorsky Krai.

Óra forma:

Sós tészta formázás

Az óra célja

Ismertesse meg a gyerekekkel egy új típusú tevékenységet, és keltse fel érdeklődését a „Sós tésztából való modellezés” téma iránt.

- fejleszti a kezek finommotorikáját.

- szorgalomra, pontosságra nevel.

- fejleszteni a kreativitást

- Fejleszteni a gyermekekben azt a képességet, hogy a megkezdett munkát a végére vigyék, igyekezzenek szépen és pontosan végezni.

Az óra típusa

új ismeretek megszerzése.

Felhasznált irodalom jegyzéke.

1 internetes forrás - zene; mese "Kolobok"

2. fizikai percek általános iskola számára

"Enlightenment" kiadó

3.könyv 1000 talányok kiadói vizsga

A leckét 2013 májusában mutatták be M.O. pedagógusoknak a Határvidéki Büntetés-végrehajtási Kollégiumban.

Önkormányzati költségvetési kiegészítő oktatási intézmény

Starodub Gyermekkreativitási Központ

Óravázlat

"Mesehősök sótésztából"

Előkészített

továbbképző tanár

Potupova Anastasia Sergeevna

Starodub

2019

Az óra témája « Mesefigurák sótésztából »

Cél: A figuratív, térbeli gondolkodás kialakítása a mesehős - Cheburashka - szobrászatának folyamatában.

Oktatóanyagok:

    Tanuld meg kifejezni gondolataidat a sótészta segítségével egy mesefigura megformálása során;

    A sótésztából való modellezés főbb típusai és technikáinak készségeinek fejlesztése a gyakorlatban.

    A sótészta feldolgozása során szükséges eszközökkel és eszközökkel való munkavégzés készségeinek fejlesztése és készségek kialakítása.

Fejlesztés:

    A meseolvasás iránti kognitív érdeklődés fejlesztése;

    A képzelet, a figuratív és térbeli gondolkodás, az emlékezet fejlődésének elősegítése;

    Fejleszti az arányérzéket, a kezek motoros készségeit, a szemet a háromdimenziós figurák szobrászatának folyamatában;

Nevelési :

    Fejlessze szeretetét a szépirodalom és a mesék olvasása iránt;

    Szorgalomra, önállóságra, a munka folyamata és eredménye iránti érdeklődésre nevelés (a munka megtervezésének és a megkezdett munka végére hozásának képessége;

    Pontosságra nevelni a munkafolyamatban és a munkahely megszervezésében;

Az óra típusa: kombinált

Mód:

    verbális ( rejtvények, oktatás, beszélgetés);

    vizuális (illusztrációk mesefigurákkal);

    Gyakorlati(praktikus munka).

A képzés szervezési formái: csoport, az individualizáció elemeivel.

Az óra tárgyi, technikai és didaktikai eszközei:

    A tanárnak: illusztrációk mesefigurákkal és rejtvényekkel (Alkalmazások );

    Diákoknak: műanyag tál, liszt, só, víz, fogpiszkáló, kötegek, kenőcs, vizespohár, kefe.

A gyerekek életkora: 9-11 évesek, a Képzőművészeti Tanszék előkészítő osztályának tanulói.

Az óra időtartama: 40 perc.

Tanterv:

    szervezési szakasz.(1 perc.)

    Előkészületi szakasz.(5 perc.)

    Nagyszínpad(Praktikus munka) (20 perc.)

    Ellenőrző szakasz (5 perc)

    Végső szakasz(4 perc)

    Munkahelyi takarítás (5 perc)

Az óra előrehaladása

1. szakasz. Szervezési szakasz. (1 perc.)

Tanári tevékenység: szívesen fogadja a tanulókat, érzelmileg pozitív hozzáállást alakít ki az órához. Ellenőrzi a jelenlétet, a foglalkozásra való felkészültséget.

Színpad 2. Előkészületi szakasz. (5 perc.)

Tanári tevékenység: elvezeti a tanulókat az óra témájának (célok és célkitűzések) megértéséhez:

    Srácok, ma szokatlan vendégeink vannak az órán..

    De ahhoz, hogy megtudja, ki az, rejtvényeket kell megfejtenie. Egyetértesz?

    Megy…

Tanári tevékenység: a találós kérdés megfejtése után megfordítja a mesehős képével ellátott képet, és a táblára rögzíti.

Rejtvények

Anya gyönyörű kalapot készített

Milyen aranyos lány.

Mi a neve? …

Válasz: Piroska

Az orra kerek, sarokkal,

Kényelmes számukra a földbe ásni,

Kis horgolt farok

Cipő helyett - pata.

Három közülük – és milyen mértékben

A testvérek barátságosak.

Tippelj nyom nélkül

Kik ennek a mesének a hősei?

Válasz: Három disznó

Mindenki meg akarta enni

De egy róka szájába esett.
Édes kis labda
Egy mesében úgy hívták...

Válasz: Kolobok

Fából készült fiú vagyok

Itt az aranykulcs!

Artemon, Pierrot, Malvina -

Ők mind barátok velem.

Mindenhova bedugom az orrom,

Nevem…

Válasz: Pinokkió

Kisfiú kék kalapban

Egy híres gyerekkönyvből.

Buta és arrogáns

És a neve...

Válasz: Nemtom

A szélén a sötét erdőben,

Mindannyian együtt laktak egy kunyhóban.

A gyerekek anyjukra vártak

A farkast nem engedték be a házba.

Ez a történet gyerekeknek szól...

Válasz: A farkas és a hét fiatal kecske

    Srácok, kik a vendégeink?(Mesehősök)

    Szép munka!

    Hoppá, még egyet elfelejtettem...

Tanári tevékenység: üres lapot mutat a diákoknak egy titkos hőssel, felolvas egy rejtvényt ...

Végül is ez Gene barátja.

Válasz: Cseburaska

    Szép munka! Valóban, ez Cheburashka!

    De sajnos üres a lap, és nem látjuk, hogy néz ki a vendégünk. Tudsz segíteni nekem?(A diákok leírják a mesehős "Cheburashka" megjelenését: jóindulatú kép, nagy fülekkel és nagy szemekkel)

Jegyzet: Ha az idő engedi, a tanár felkéri a tanulókat, hogy rajzoljanak Cheburashkát. (A4-es lapok, egyszerű ceruzát kell készíteni)

    A rajzfilmek első sorozatának megjelenése után Cheburashka nagyon népszerűvé vált.

    Athénban egy évig az orosz olimpiai csapat kabalafigurájának választották. Szerinted miért éppen ezt a mesehőst választották a kabalának?

Színpad 5. Főszínpad (20 perc.)

Tanári tevékenység: ellenőrzi a tanulók felkészültségét a gyakorlati munkára, beszélgetést folytat a kérdésekről.

    Srácok, azt javaslom, hogy öntsön sótésztából a mesehős "Cheburashka"-t, de először emlékezzünk a sótésztával való munka szabályaira.(A tanulók megismétlik a biztonsági óvintézkedéseket, amikor sós tésztával dolgoznak)

    Milyen anyagokra, eszközökre van szükségünk a modellezéshez? Ellenőrizze, hogy minden megvan-e az asztalon?

    Elemezze a szobrász tárgy alakját, mi a legjobb módja a Cheburashka formázásának?(konstruktív) .

    Hogyan erősítheti meg a teszt részleteit?(fogpiszkáló).

Tanulói akciók: faragja meg a mesebeli hőst, "Cseburashkát".

Tanári tevékenység: gyakorlati munka során egyéni segítséget nyújtanak a tanulóknak.

Jegyzet: a tanulók a gyakorlati munka során önállóan gyúrják a tésztát a modellezéshez. Ezen kívül, hogy időt takarítson meg, a tanulók az óra előtt elkészíthetik a tésztát.

6. szakasz. Ellenőrző szakasz(5 perc.)

Tanári tevékenység: kiállítást rendez a tanulók munkáiból, konzultációkat tart.

    Lássuk, mit kaptunk.

    A művei úgy néznek ki, mint a képernyőn látható Cheburashka?

Tanulói akciók: értékelje munkájukat és társaikat, javítsa ki tevékenységét, javítsa ki a hibákat.

Színpad 7. Utolsó szakasz. (Visszaverődés) (4 perc)

    Tetszett az óra témája?

    Mindenki elégedett a munkája eredményével? (ha nem, miért nem?)

    Melyik mesefigurát szeretnéd megvakítani?

    A következő órán kiszínezzük munkáinkat.

Munkahelyi takarítás. (5 perc.)

    Tegye rendbe a munkahelyét, törölje át a kezét nedves törlőkendővel.

    Köszönjük mindenkinek az aktivitást! Sok sikert!

    Viszontlátásra!

Alkalmazás

Egy kedves lány egy tündérmesében élt,

Elmentem nagymamámhoz az erdőbe.

Anya gyönyörű kalapot készített

És ne felejts el hozni pitét.

Milyen aranyos lány.

Mi a neve? …

Az orra kerek, sarokkal,

Kényelmes számukra a földbe ásni,

Kis horgolt farok

Cipő helyett - pata.

Három közülük – és milyen mértékben

A testvérek barátságosak.

Tippelj nyom nélkül

Kik ennek a mesének a hősei?

Mindenki meg akarta enni

De egy róka szájába esett.
Édes kis labda
Egy mesében úgy hívták...

Fából készült fiú vagyok

Itt az aranykulcs!

Artemon, Pierrot, Malvina -

Ők mind barátok velem.

Mindenhova bedugom az orrom,

Nevem…

Kisfiú kék kalapban

Egy híres gyerekkönyvből.

Buta és arrogáns

És a neve...

A szélén a sötét erdőben,

Mindannyian együtt laktak egy kunyhóban.

A gyerekek anyjukra vártak

A farkast nem engedték be a házba.

Ez a történet gyerekeknek szól...

Régen egy névtelen játék volt,

Se medve, se elefánt, se csörgő.

És most már minden korcs ismeri őt.

Végül is ez Gene barátja.

Ebből a szokatlan anyagból különféle ajándéktárgyakat készíthet, majd festhet is. Erős és tartós, és sok éven át tetszeni képes az embernek.

Hogyan készítsünk tésztát a modellezéshez

A tésztából kiderül, hogy nem csak tortákat, tortákat lehet sütni, hanem csodálatos festményeket, játékokat és még sok minden mást is készíthet. Könnyű belőle faragni, szinte mint gyurmából, a megszáradt játék pedig kemény lesz, és a gyurmával ellentétben nem olvad el a kezedben. A sótésztából csodálatos és eredeti meglepetés ajándékok születnek, és ilyen anyagokat gyorsan elkészíthetsz a modellezéshez. Ezenkívül nem kell sok pénzt költenie - minden, ami ehhez az izgalmas munkához szükséges, biztosan megtalálható otthonában.

Természetesen ennek a varázslatos tésztának az összetétele különbözik attól, amelyből a nagymamák sajttortát sütnek. Nincs egyetlen, "helyes" recept, minden mester a sajátját használja. Igyekszünk az egyik irányhoz ragaszkodni, de ha akarod, kísérletezhetsz a víz, a liszt és a só arányával. Csak a kezén ne legyenek vágások és horzsolások, különben a só bejuthat a sebbe.

A munkához szükségünk van:

- liszt - 1,5 csésze;

- só - 1 csésze;

- víz - 1 pohár;

- száraz tapétapaszta - 1-2 evőkanál. l.;

- napraforgóolaj - 1 evőkanál. l.;

- edények dagasztáshoz;

- sodrófa;

vágódeszka vagy bármilyen sima felület

- egy műanyag zacskó a tároláshoz.

Működési eljárás

1. A lisztet és a sót egy edénybe öntjük, és óvatosan, apránként vizet adunk hozzá (először a lisztet, majd a vizet, és ne fordítva, különben csomók képződhetnek) és összekeverjük. Ha csomók képződnek a tésztában, kézzel gyúrjuk össze. Tehát az egész tésztát addig keverjük, amíg puha és homogén összetételű nem lesz.

2. Ehhez a masszához adjunk hozzá napraforgóolajat, hogy a tészta ne ragadjon a kezünkhöz, és tapétaragasztót - hogy a tészta gyurmaszerű, hajlítható és rugalmas legyen. Mindezt még egyszer alaposan összekeverjük, és a maradék csomókat összegyúrjuk.

3. Most vesszük a tésztát és vágódeszkára tesszük. A tésztát sodrófával többször kinyújtjuk, hogy teljesen kizárjuk a csomósodás lehetőségét.

4. Tegye a tésztát egy műanyag zacskóba, és tegye a hűtőszekrénybe egy órára. Egy óra múlva a tészta készen áll.

A modellezés során ne vegye ki azonnal az összes tésztát a zsákból - gyorsan kiszárad a levegőben. Jobb, ha a szükséges darabokat lecsípjük, a többit zacskóval lezárjuk. Ha a tészta a formázás után megmarad, akkor hűtőszekrénybe tesszük - több napig eláll.

Ha nedves a keze, a tészta hozzáragad. Meg kell őket szórni liszttel. És az alkatrészek egymáshoz rögzítéséhez éppen ellenkezőleg, nedvesnek kell lennie a tésztának. Ehhez a ragasztani kívánt részeket közönséges vízzel és ecsettel nedvesítsük meg.

A tésztafigurák formázása után meg kell szárítani őket, ezt kétféleképpen lehet megtenni.

1. módszer- csak hagyja a játékot szobahőmérsékleten száradni 3-4 napig vagy tovább - minden a játék méretétől és a szoba hőmérsékletétől függ.

Második módszer- sütőben sütés. A játékot tepsire tesszük, és előmelegített sütőbe tesszük. A hőmérséklet ne legyen nagyon magas, jobb, ha alacsony lángon sütjük 30-60 percig. A figura akkor van készen, ha világosbarna árnyalatot kap, de semmiképpen sem sötét.

A legjobb, ha a játékot tempera- vagy akrilfestékekkel festi, mivel ezek a legellenállóbbak - az akvarell sápadtnak és gyorsan felszívódik, a gouache pedig nyomokat hagy a kezén.

A készterméket, ha szükséges, átlátszó lakkkal lehet bevonni. És ne feledje, bár a játékok erősnek tűnnek, valójában könnyen eltörhetnek, ha véletlenül a padlóra dobják. Ezért ne hagyja őket az asztal szélén és olyan helyeken, ahol könnyen összetörhetők. A sós figurákat pedig biztonságosan ragasszuk fel a keretekre, képekre, nehogy idővel leesjenek.

DIY sótészta ajándékok. Lépésről lépésre mesterkurzusok

A "Teremok" tündérmese sótésztából - mesterkurzus babák készítéséhez Szerző: Maria Trofimovna Murygina, az Ivanovo 34. számú óvoda tanára. Leírás: ez a mesterkurzus mindenekelőtt az óvodások pedagógusainak és szüleinek figyelmét fogja felkelteni. A sótésztából készült babákat könnyű elkészíteni, minden anyag könnyen elérhető. A babákat idősebb óvodásokkal együtt is lehet készíteni. Cél: A "Teremok" mese babái felhasználhatók a gyermekek, oktatók önálló játékaiban ...

Mesterkurzus a sótésztából való modellezésről "Rovarok" témában idősebb óvodások számára. Szerző: Belkina Valentina Aleksandrovna, oktató, ANO DO "Gyermekkor bolygója" Lada "d / s No. 203" Alisa ", Togliatti, Samara régió Leírása munka: a mesterkurzus 5-7 éves gyerekekkel való foglalkozásra készült.Használhatják óvodapedagógusok, oktatók, szülők Feladatok: a természet iránti tisztelet ápolása a földi élet kapcsolatainak megértése révén.

Mesterkurzus. Csináld magad sótészta matryoshka Leírás: egy mesterkurzus segít a szülőknek, az idősebb gyerekekkel együtt, hogy saját kezűleg fényes kézművet készítsenek. Cél: érdeklődés felkeltése a tésztamodellezés iránt. Feladatok: a tésztából a modellezés készségének formálása, amely hozzájárul a kéz finommotorikájának fejlesztéséhez, a gyermekek kreatív képességeinek, fantáziájának, képzelőerejének fejlesztése. A munkához szüksége lesz: 1 pohár: liszt, víz, só. Akril festékek vagy gouache. 1. Gyúrjuk a tésztát: keverjük össze a lisztet, a sót és fokozatosan...

Mesterkurzus lépésről lépésre készült fotóval „Alvó baba” a sótésztából való modellezés technikájával Szerző: Anna Donchenko, 11 éves MBU DO DDIY hallgató, Millerovo Tanár: Tatyana Nazarova, az MBU kiegészítő oktatási tanára DO DDIY, Millerovo A mesterkurzus azoknak szól, akik sótésztával szeretnének dolgozni, és saját kezűleg szeretnének ajándékokat készíteni. Ez az anyag érdekes lesz az általános iskolai tanárok, a meghosszabbított napos csoportok oktatói és a kiegészítő oktatás tanárai számára is. Cél: emléktárgy...

Kézműves sótésztából "Merry Family". Lépésről-lépésre instrukciók fotóval Mester - kézműves foglalkozás tesztoplasztika technikával Szerző: Ostanina Alena, 11 éves, MBOU 10. számú középiskola, Nizhnyaya Salda. Vezető: Ostanina Viktoria Alekszandrovna, pedagógus Gyermekkert „Ezüstpata” szerkezeti egység Cél: Ezt a munkát általános iskolás tanulók végezhetik, sótésztával kapcsolatos tapasztalat nélkül is Alkalmazás: A kézműves lehet belső dekoráció vagy ajándék.

Mesterkurzus a tesztoplasztikáról 5-7 éves gyermekek számára "Hal sótésztából". Szerző: Kolmakova Elena Pavlovna, az MBDOU "Child Development Center 73. számú óvoda" nevelője, Voronezh Leírás: egy mesterkurzus segít a szülőknek fényes kézműves elkészítésében gyermekükkel saját kezűleg. Cél: belső dekorációnak, ajándéknak. Cél: sótésztából modellező képességek formálása, a modellezés iránti érdeklődés felkeltése, mely hozzájárul a kezek finommotorikájának fejlesztéséhez. Célok: a gyermek kreativitásának, képzelőerejének fejlesztése ...

Csináld magad majom "néni" sótésztából Szerző: Pervenenok Svetlana Eduardovna, a Moszkvai Állami Oktatási Intézmény "Szuzunszkaja Gyermekművészeti Iskola" tanára Cél: Díszítés, ajándék, az év szimbóluma. Cél: A személyiség fejlődésének elősegítése modellezéssel. Feladatok: A modellezési technikák készségeinek fejlesztése, következetes munkavégzés megtanítása, arányérzék fejlesztése, a munkavégzés pontosságának megfigyelése. Szükséges anyagok: Sós tészta (tenyérnyi labda nagyságú) kötegek, ceruza, pohár víz, 1...

Sós tésztából gyíkot faragunk (P. P. Bazhov „A rézhegy úrnője” című meséjének szereplője). Mesterkurzus lépésről lépésre fotókkal. Jelölés: A legjobb kézimunka mesterkurzus. A mű 5 éves gyermekek, tanárok, pedagógusok, szülők számára készült. A mesterkurzus céljai: - a sótésztából való modellezés technikáinak megtanítása, - a gyermek finommotorikus készségeinek fejlesztése, - az egyéni kreatív képességek fejlesztése, - szorgalmasság, pontosság, saját kézműves alkotási vágy nevelése. kezek. A mesterkurzus célja: - Készíts...

Micimackó elkészítése sótésztából Készítsünk Micimackót sótésztából. Mesterkurzus lépésről lépésre fotókkal. A mű 4-6 éves gyerekeknek, tanároknak, pedagógusoknak, szülőknek szól. A mesterkurzus céljai: - a sótésztából való modellezés technikáinak megtanítása, - a gyermek finommotorikus készségeinek fejlesztése, - az egyéni kreatív képességek fejlesztése, - szorgalmasság, pontosság, saját kézműves alkotási vágy nevelése. kezek. A mesterkurzus célja: - Készítsd el kedvenc mesefigurádat, Micimackót. Az adatokhoz...

Mesterkurzus lépésenkénti fotóval „Katica” a sótésztából való modellezés technikájában. Nazarova Tatyana Nikolaevna kiegészítő oktatási tanár MBU DO DDIY Millerovo A mesterkurzus kiegészítő oktatási tanárok, általános iskolai tanárok, technológiai tanárok számára készült , 7-10 éves diákok . Cél: emléktárgy, ajándék. Cél: katicabogár formázása levélre a sótésztából való modellezés technikájával. Célok: Oktatás: érdeklődés felkeltése a sós tésztával való munka iránt; Fejlesztés: r...

"Őszi fa" (testoplasztika) Mesterkurzus lépésről lépésre fotókkal. Szerző: Belyaev Artem a Volgodonszkban, Rostov régióban található MBDOU "Topolek" óvoda tanulója. Vezető: Filinkova Natalya Nikolaevna, az MBDOU "Topolek" óvoda tanára, Volgodonsk, Rostov régió. Cél: A mesterség részt vehet kreatív kiállításokon, belső dekorációként szolgálhat. Átkarolta az ősz természetét, Kezébe venni az ecsetet és a vásznat, Festeni az ágakat-fonatokat Pompás juharok és nyírfák. Festői ecsetvonások a festékből...

Sós tésztás ház egy gnómnak. Mesterkurzus lépésről lépésre fotóval Messze az erdő szélén Volt egyszer egy öreg, vén gnóm. A gnómnak volt egy régi háza: háromszáz évig lakott benne. És megtörtént, ha a gnóm sokáig nem volt otthon, Hiányzott a régi ház: Szomorúan csapkodta a redőnyt. Mikhail Libin Mihail Libin közismert rajzfilmmé vált verse egy gnóm varázslatos lakóházáról mesél. Ennek a háznak hiányzott a tulajdonosa, és elment megkeresni. Próbáljuk meg a vers szereplőit a sós...

Varázsház sótésztából. Mesterkurzus lépésről lépésre fotókkal Mesterkurzus tanároknak, gyerekeknek 5 éves kortól (felnőttek segítségével), minden kreatív embernek. Cél: dekoratív palackház készítésének megtanulása sótésztából Feladatok: Kreatív és építő képességek fejlesztése Sótésztával való munka megtanulása Cél: belsőépítészet, barkács ajándék Felszerelés: verem, üvegpalack, sótészta, gouache festék, ecsetek, akril lakk. Tészta receptje: 1 evőkanál...

Sótésztából készült képkeret "Mása és a medve". Lépésről lépésre, fényképpel Szerző: Nazarova Tatyana Nikolaevna, kiegészítő oktatás tanára Millerovo Gyermekkori és Ifjúsági Ház Mesterkurzus képkeret „Masha and the Bear” sótészta modellezési technikával. A mesterkurzus kiegészítő oktatási tanárok, technológiai tanárok, általános iskolás korú tanulók, általános iskolai tanárok számára készült. Cél: belső dekoráció, ajándék, szuvenír. Cél: képkeret készítése...

Mesterkurzus „Gyümölcsfazék” a színes sótésztából való modellezés technikájában. Szerző: Nazarova Tatyana Nikolaevna -Kiegészítő oktatás tanára Millerovo Gyermek- és Ifjúsági Ház iskolás korú, tanárok általános osztályok. Cél: emléktárgy, ajándék március 8-i ünnepre. Cél: színes sótésztából emléktárgy készítése "Fruit of Fruit". Feladatok: Oktatási: il...

Mese "Teremok" sótésztából - mesterkurzus babák készítéséhez

Murygina Maria Trofimovna, az MBDOU "34. számú óvoda" tanára, Ivanovo.
Leírás: Ez a mesterkurzus elsősorban az óvodások pedagógusainak és szüleinek figyelmét fogja felkelteni.
A sótésztából készült babákat könnyű elkészíteni, minden anyag könnyen elérhető. A babákat idősebb óvodásokkal együtt is lehet készíteni.

Célja: A „Teremok” meséhez készült babák önálló játékokban használhatók gyermekeknek, pedagógusoknak - vizuális és didaktikai anyagként az órákon, például a beszéd fejlesztésében.

Cél:
Babák készítése a Teremok című meséhez

Feladatok:
- bővíteni a gyerekek megértését azokról az anyagokról, amelyekből asztali színházi bábok készíthetők;
- érdeklődést kelteni egy mese, dramatizálások iránt;
- megteremteni a feltételeket a gyermekek kreatív fejlődéséhez.

Használt babák létrehozásához:


Búzaliszt, víz, só, tál, kétoldalas ragasztószalag, kendő, akvarellek, ecsetek, ceruzák, olló, átlátszó lakk (csak felnőttek használhatják).

A gyártás fejlődése

1. A sós tésztát gyúrjuk:

Ezt a munkaszakaszt kizárólag felnőttek végzik, mert. gyerekeknek nehéz lesz a tésztát gyúrni.
Búzaliszt - 2 csésze
Só "Extra" - 1 csésze
Víz - 3/4 csésze

Öntsön sót egy széles tálba, adjon hozzá vizet, majd lisztet. Mindent jól összekeverünk. Vagy keverje jól össze a sót és a lisztet, fokozatosan adjon hozzá hideg vizet, amíg homogén masszát nem kap.
Annak érdekében, hogy a sótészta ne szakadjon el és ne morzsoljon össze a modellezés során, alaposan át kell gyúrni és addig kell gyúrni, amíg rugalmas nem lesz. Az elkészített tészta nem ragadhat a kezéhez és nem morzsolódhat. A tésztának rugalmasnak és meglehetősen hidegnek kell lennie. Tedd műanyag zacskóba, hogy ne száradjon ki.

2. Sós tésztából babákat faragunk:
Nagyon kellemes és könnyen formázható sótésztából. Ha valami nem működik azonnal, akkor újra meg lehet csinálni. A megformázott fejeket óvatosan ceruzára helyezzük és egy dobozba tesszük száradni. Meleg (nem forró!) akkumulátoron egy hétig száríthatod.


3. Festékkel festjük a nyersdarabokat:
Voltak professzionális akvarelleim, de használhatsz normál gouache-t vagy akvarellt is.


4. Lakk:
Ha természetes matt babákat szeretne beszerezni, akkor ez a lépés kihagyható, de akkor a babák ki vannak téve a magas páratartalomnak. Tehát jobb, ha a termékeket színtelen lakkal vonja be. Ezt a szakaszt kizárólag felnőttek hajtják végre.

5. "Ruha" babák:
Ragasszon kétoldalas szalagot a baba fa részére


Vágjon ki egy félkört


Kétoldalas ragasztószalaggal rögzítse


Elfordítjuk az anyagot és kész is a baba!


Íme a bábjaim, amiket kaptam:







A Teremok mese összes hőse összegyűlt:

Lenyűgöző és gyümölcsöző kreativitás Önnek és gyermekeinek!

Önkormányzati autonóm intézmény a kiegészítő oktatás Szovetszkij kerület "Center" Csillagkép "nevét. A Szovjetunió hőse Grishin I.T. vezérezredes.

Nyílt osztály .

Téma: "Egy kedvenc mese szereplője"

A "Plastic" (FGOS) program szerint

"Sótészta műhely" szekció

Fejlesztő: tanár

további

Cimbalov oktatása

Jekaterina Gavrilovna

2015

A témával kapcsolatos lecke összefoglalója: « Kedvenc mesefigura »

Cél : A "Róka sodrófával" című mese kedvenc szereplőinek elkészítése sótésztából.

Feladatok:

Tanítás azaz :

1. Az irodalomórákon szerzett ismeretek megszilárdítása, bővítése, azokhoz való hozzájárulás

rendszerezés

2. A figuratív, térbeli gondolkodás kialakítása és a gondolatok kifejezésének képessége

sótészta formázó térfogati formák, lapos figurák segítségével.

3. A készségek fejlesztése és a készségek fejlesztése a megfelelő eszközökkel és

berendezések sótészta feldolgozásához.

Fejlesztés azaz :

    Egyszera gyermekek meseolvasás iránti kognitív érdeklődésének fejlesztése;

    fejleszti a képzeletet,figuratív és térbeli gondolkodás,

memória;

3. általános készség, kézmotorika, szem fejlesztése

gondoskodó azaz :

    Fejlessze szeretetét a szépirodalom és a mesék olvasása iránt;

    a felelősségérzet, a kollektivizmus és a kölcsönös segítségnyújtás elősegítése;

    ban ben pontosságot, szorgalmat nevelniés a munkahelyi gondoskodás.

    munkában önállóságot, erős akaratú tulajdonságokat ápolnak.

Megalakult UUD :

Kognitív:

Kognitív cél önálló kiválasztása és megfogalmazása;

A problémamegoldás leghatékonyabb módjának kiválasztása;

- a kreatív megnyilatkozás, önállóság, önfejlesztés képességének kialakítása;

A készségek elsajátítása, a megszerzett ismeretek későbbi életben való alkalmazása.

Kommunikatív : - fejleszteni a csoportos munkavégzés képességét; - kialakítani az egymás iránti barátságos hozzáállás fenntartásának képességét,

Kölcsönös ellenőrzés és kölcsönös segítségnyújtás a feladat végrehajtása során; - oktatási együttműködés tervezése a tanárral és társaival

a cél meghatározása, a résztvevők funkciói, az interakció módjai;

Szabályozó: - a technológiai folyamat és a munkafolyamat tervezése;

Mutasson kognitív kezdeményezést az oktatási együttműködésben;- a munka közbenső és végeredményeinek ellenőrzése; - a munkafolyamat hibáinak azonosítása és azok kijavításának módjainak megalapozása;

Személyes:

    cselekvés jelentésformálás (érdeklődés, motiváció);

    az erkölcsi és etikai értékelés cselekvése („mi jó, mi rossz”);

    személyes, érzelmi attitűd kialakítása önmagunkkal és a környező világgal szemben;

    az oktatási tevékenységek végzésére irányuló vágy kialakulása;

    a fantázia, a képzelet felhasználása az oktatási tevékenységek végzése során.

A gyerekek életkora : 7-8 évesek, a "Plastic" egyesület tanulói (második évfolyam FSES).

Az óra időtartama : 45 perc.

Az óra típusa: kombinált, integrált óra (irodalmi olvasás + gyakorlás)

A képzés szervezési formái: csoport, az individualizáció elemeivel.

Az óra formája: utazás a mesébe.

Kapcsolat más területekkel: irodalmi olvasmány.

Tanítási módszerek:

    verbális ( meseolvasás, találós kérdések, oktatás, beszélgetés);

    vizuális (áttekinthetőség bemutatása: vázlatok, rajzok, késztermékminták);

    Gyakorlati (praktikus munka).

Eszközök és anyagok:

Liszt; ● só;

víz; ● halmok;

fogpiszkálók;

ceruzák;

ecsetek.

Didaktikai anyag:

A "Róka sodrófával" című könyv, vázlatok, illusztrációk; ● késztermékminták, találós kártyák; ● biztonsági utasítások a sós tésztával való munkavégzés során.

Tanterv

1. szervezési szakasz. (2 perc.)

Helló srácok!- A srácok körbe gyűltek,
Barát a bal oldalon, barát a jobb oldalon.
Fogjuk meg egymás kezét. És mosolygunk egymásra.
Átadok egy mosolyt Maximnak, Maxim továbbad... .. - És most adjunk át egy mosolyt vendégeinknek. Örömmel üdvözöllek a kör óráján, ülj le.

Állj körbe, köszönj és mosolyogj. Érzelmi hozzáállás a munkához

2. Előkészületi szakasz. (8 perc)

A probléma megfogalmazása

A tanár rávezeti a gyerekeket a cél és célkitűzések megvalósítására:

Kezdjük a leckénket... és hogyan kezdjük, azt kitaláljátok magatok... - Így van, egy kirándulással kezdjük a „Róka sodrófával” című népmesébe. Szerzői és népmesék, mi a különbség? DE Miért nevezik népinek a meséket?

Réges-régen a meséket csak hangosan mondták, senki nem írta le. A legelső alkotójuk mindenkor az emberek voltak. Eleinte persze egy ember kitalálta, elmesélte másnak, pl a fiának, lányának, majd ha felnőtt, akkor a gyerekeinek, stb. Hogy mikor jelent meg egy ilyen mese, nem lehet pontosan megmondani, de ezúttal mégis az emberek között élt, és szóban is elmesélték.Az ilyen meséket népmeséknek nevezik. Jóval később, amikor megjelent az írás, a tündérmeséket emberi írók kezdték komponálni és lejegyezni. Ezeket a meséket szerzői jognak hívják.

Az asztalodon mesék nevével ellátott kártyák vannak. Ha a mese népi, akkor tegyen rá egy betűtH , ha a mese szerzői, akkor tedd a leveletDE .

Most hallgasd meg a történetet...

A gyerekek maguk határozzák meg az óra témáját és célját.

A gyerekek válaszolnak a kérdésekre

A népmesékkel kapcsolatos új ismeretek megszilárdítása.

A gyerekek mesét hallgatnak

3. A fő színpad.

(30 perc.)

Gyakorlati tevékenységek

Srácok, elkezdünk karaktereket faragni egy olvasott meséből. És mielőtt elkezdenénk a szobrászatot, emlékezzünk a sótésztával való munka szabályaira. A gyerekek hősöket faragnak a „Róka sodrófával” című meséből.

Fizminutka.

Találd ki a mesék hőseit.

1. Egy kedves lány egy tündérmesében élt,

Elmentem nagymamámhoz az erdőbe.

Anya gyönyörű kalapot készített

És ne felejts el hozni pitét.

Milyen aranyos lány.

Mi a neve? … (Piroska)

2. Egymást láncban

Minden olyan szoros!

De hamarosan több segítő is futni fog,

A baráti közös munka megnyeri a makacsságot.

Milyen szilárdan ülsz! Ki ez? ... (Fehér retek)

3. Fafiú vagyok,

Itt az aranykulcs!

Artemon, Pierrot, Malvina -

Ők mind barátok velem.

Mindenhova bedugom az orrom,

A nevem... (Pinocchio)

4. Kalapos kék kisfiú

Egy híres gyerekkönyvből.

Buta és arrogáns

És a neve... (nem tudom)

5. A szélén lévő sötét erdőben,

Mindannyian együtt laktak egy kunyhóban.

A gyerekek anyjukra vártak

A farkast nem engedték be a házba.

Ez a mese a srácoknak szól... (Farkas és hét kölyök)

Bevezető biztonsági eligazítás. A gyerekek cselekvéseket terveznek (a tanár segít, tanácsol)

Végezzen fizikai gyakorlatokat és gimnasztikát a kézre, a szemre.

Az ismeretek megszilárdítása, a gyerekek találós kérdéseket találnak ki a mesékről.

4. Ellenőrzési szakasz:

(4 perc)

Lássuk, mit kaptunk. És mondd el mit érzel? Mindenki elégedett a munkája eredményével? (ha nem, miért nem?)

A gyerekek értékelik munkájukat és társaikat, javítják tevékenységüket, javítják a hibákat.A tanár tanácsolja

5. Utolsó szakasz:

(1 perc).

- A mesébe vezető utunk véget ért, ami megmutatta, hogy ismered és szereted a meséket. De még mindig sok olyan mese van, amelyet nem olvastak el. Érdekes és váratlan találkozások várnak új tündérmesék hőseivel.

Kinek tetszett az utazás?

Milyen hangulatban vagy, miután találkoztál egy mesével?

A következő leckében elkészítjük munkánkat.

A gyerekek, akiknek tetszett az óra, tapsolnak.Ha nem tetszik, tedd a tenyeredet az arcod alá.

Köszönjük mindenkinek az aktivitást! sok sikert!

Viszontlátásra!

Tedd rendbe a munkákat, van vágy, hogy jöjjön a következő leckére.

Az elmélkedés folyamatban van

Használt könyvek

    Khananova I. Sós tészta. Moszkva. 2007

    Sineglazova M.O. Csodálatos sós tészta. Moszkva. KKV Kiadó.

2006

    Orosz népmese „Róka sodrófával” kiadó „Prof. Nyomja meg". 2008 - 10 oldal

    Agibina M. I., V. S. Goricheva. – Csináljunk mesét agyagból, tésztából, hóból, gyurmából. Jaroszlavl, "Akadémia és Társa", 1998

    Romanovskaya A.L., E.M. Chezlov. "Kézműves sótésztából" M., "AST-Press", 2009

    Kiskalt Izolda "Sós tészta" M., "AST-Press".

    Shpikalova T. Ya. Vizuális művészetek. 1 osztály. Tankönyv oktatási intézmények számára. - M., Felvilágosodás, 2011

1. melléklet

Fizikai percek

Gyakorlatok a szem fáradtságának enyhítésére.

Első komplexum.

    Csukja be szorosan a szemét, majd nyissa ki a szemét. Ismételje meg a gyakorlatot 5-6 alkalommal 30 másodperces időközönként.

    Nézz fel, le, jobbra, balra anélkül, hogy elfordítaná a fejét.

    Lassan forgassa a szemét: le, jobbra, fel, balra és az ellenkező irányba.

Gimnasztika az ujjakra.

    Nyújtsa ki a karját, és húzza végig az ujjait az asztalon.

    Dobolj az ujjaiddal az asztalon.

    Egyik keze ujjaival végezzen egy kis masszázst a másik keze ujjaival (minden ujj felváltva).

    Rázza meg kézzel.

    Egyik kezünk ujjbegyeivel pihenjen a másik kéz ujjbegyén, ugyanakkor jobb kézzel balra, bal kezével jobbra „tolja”, miközben enyhe erőfeszítést tesz.

    Az egyik keze ujjaival „köszönjön” felváltva a másik kezének ujjaihoz (a jobb kéz kisujja leválik, és 2-3 alkalommal újra összekapcsolódik a bal kéz kisujjával, és így tovább).

2. melléklet

Biztonsági utasítások .

    A szem és a termék vagy alkatrész közötti távolság átlagosan 30 cm legyen.

    Ha sótésztával dolgozik, ügyeljen arra, hogy ne kerüljön morzsa és keze a szemébe.

    Tartsa tisztán a munkahelyet, ne zsúfolja el a munkahelyet idegen tárgyakkal, amelyeket jelenleg nem használnak a munkához.

    Munka közben legyen figyelmes, ne terelje el a figyelmét és ne vonja el mások figyelmét.

    A szúró és vágó tárgyakat a nyéllel távolítsa el magától, és helyezze őket az asztalra úgy, hogy az éles végük távol legyen Öntől.

    Tartson rendet a munkahelyen.

    Víz használatakor ne fröcskölje ki magát vagy szomszédját.

    Munka után tegye rendbe a munkahelyét.

Ha hibát észlel, jelöljön ki egy szövegrészt, és nyomja meg a Ctrl + Enter billentyűket
RÉSZVÉNY:
Kulináris portál